Pomagamy wybrać wózek widłowy do różnych zastosowań.

Wózki widłowe to pojazdy wykorzystywane w magazynach produkcyjnych, na budowie i wszelkiego rodzaju miejscach, gdzie odbierane są większe ładunki. Udział takich urządzeń w codziennej pracy jest bardzo duży, podobnie z liczbą modeli obecnych na rynku. W tym artykule przejrzymy dostępnym rozwiązaniom, które służą do określonych zastosowań. To zdecydowanie ułatwi wybór wózka widłowego. 

Bardzo ważnym parametrem jest udźwig, który będzie pozwalał przetransportować określoną liczbę kilogramów za jednym razem. Większość modeli będzie miała różną nośność, na którą trzeba patrzeć z przymróżeniem oka. Często jest tak, że wózek o teoretycznym udźwigu 3 ton, będzie w stanie unieść towary o łącznej wadze zaledwie tony. Wszystko zależy więc od przewożonych produktów, gdyż te niewymiarowe będą automatycznie obniżały wartość możliwą do podniesienia przy jednym podejściu. Innym parametrem są maszty, które możemy podzielić na jedno, dwu lub trzyczęściowe. Nie ma reguły, iż trzeba od razu wybierać model posiadający trzy maszty. Czasem wystarczy tylko jeden masz, ale o szczegóły najlepiej jest dopytać sprzedawcę w sklepie, który pomoże dopasować model pod określone potrzeby klienta.

Ważny jest też wybór odpowiednich opon. Obecne na rynku modele mogą być wyposażone w opony super elastyczne lub pneumatyczne. Opony super elastyczna sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo równym podłożem. Koła te nie poradzą sobie na piasku, czy grząskim terenie. Do tego zadania lepiej jest kupić wózek widłowy wyposażony w koła pneumatyczne. Dzięki nim pojazd porusza się stabilnie nawet po nierównym podłożu i pozwala na równie komfortową pracę. Musimy też odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie zasilenie chcemy posiadać? Napęd pojazdu może być zasilany silnikiem na benzynę, prądem lub też gazem. Oczywiście najbardziej ekonomiczny będzie gaz, ale wszystko zależy od potrzeb. Bardzo ważny jest też wybór zasilania, gdyż wózki widłowe mogą być zasilane przy pomocy prądu, paliwa lub gazu. Ten wybór jest zależny od naszych indywidualnych potrzeb, lecz instalacja silnika na gaz będzie najkorzystniejsza finansowo. W tym miejscu warto zwrócić się ku sprawdzonym markom, które produkują wózki widłowe przez wiele lat. Kupowanie kota w worku może się niestety szybko odbić w kosztach związanych z naprawą lub koniecznością wymiany całego pojazdu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.