Suwnice budowlane. Jakie są rodzaje?

Suwnice to urządzenia, które są używane w wielu różnych miejscach, od magazynów przez hale produkcyjne, aż na budowie kończąc. Tego typu narzędzia są wykorzystywane do transportu materiałów w pionie i poziomie dzięki mechanizmowi podnoszenia oraz opuszczania. Wózek suwnicowy jest najczęściej złożony z metalowego stelaża, na którym znajduje się dźwigar, silniki umożliwiające przemieszczenia się urządzenia po torze jazdy i wciągarki. 

W sprzedaży znajdziemy w zasadzie trzy różne typy urządzeń: suwnice bramowe oraz półbramowe, pomostowe, konsolowe i specjalne. Szukając suwnicy do własnych potrzeb, trzeba przyjrzeć się podstawowym właściwościom. Jedną z nich jest udźwig, czyli limit ciężaru jaki można przewieźć przy pomocy suwnicy. Niemniej ważne są rozpiętość urządzenia oraz ilość pracy wykonywanej na co dzień. Wózek suwnicowy może utrzymać tylko określoną liczbę kilogramów, podobnie jest z naprężeniem. Suwnicę możemy wykorzystywać tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeżeli jest to teren poza budynkiem to urządzenie może pracować jedynie w chwili, gdy temperatura nie spada poniżej -20 stopni Celsjusza. Ważne jest również potwierdzenie na określonej suwnicy, iż posiada ona oznaczenie CE i deklarację zgodności oraz oznaczenie zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

Podsumowanie

Suwnica to bardzo wygodne i komfortowe narzędzie wykorzystywane niemal w każdej gałęzi gospodarki. W sprzedaży dostępnych jest szereg modeli, które charakteryzują się innymi parametrami. Urządzenie warto wybierać dopasowując je do własnych potrzeb. Tego typu sprzęt sprawdza się zarówno w magazynie, jak i terenie budowy.

Patrz także: Windy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.