Izolacje natryskowe pianką poliuretanową.

Nie od dziś wiadomo, że pianka poliuretanowa daje ogromne możliwości w budownictwie. Szczególnie dziś gdy chcemy stawiać na budownictwo energooszczędne powinniśmy zastanowić się dobrze jakich materiałów użyjemy do izolacji dachów. Jeżeli stoisz przed takim wyborem to warto zastanowić się nad opisywanym rozwiązaniem.

Jesień i zima to szczególny okres, w którym wiele osób boleśnie przekonuje się o tym, że ich izolacja dachu nie jest idealna. Zimny wiatr powoduje, że to czego nie dostrzegamy przy pogodzie bezwietrznej teraz czujemy w sposób wyraźny. Wiele osób myśl, że problem jest tylko wtedy gdy go czujemy, a tymczasem przy pogodzie bezwietrznej również dochodzi do ogromnej ucieczki ciepła z domu.

Czy możemy dziwić się temu, że wiatr wywiewa nam ciepło z domu skoro wybraliśmy wiatroprzepuszczalną izolacje? Jeżeli ktoś podejmował tą decyzję w ostatnich 5-8 latach to szczególnie ten może pluć sobie w brodę. To właśnie już w latach 2010 pianki poliuretanowe były bardzo popularne. Teraz, w roku 2020, gdy ceny izolacji pianką PUR nie są wyższe od tych tradycyjnych pozostaje już tylko aspekt przekonania się do tej technologii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dachy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.