Ocieplanie pianką poliuretanową – cena, koszty.

Pianka poliuretanowa PUR to materiał wykorzystywany coraz chętniej w polskich domach do ocieplania budynków. Swoją popularność materiał zawdzięcza przede wszystkim doskonałymi parametrami, które niejednokrotnie przewyższają inne dostępne na rynku metody dociepleń. Najbardziej znaną techniką nanoszenia jest metoda natryskowa z użyciem odpowiedniego agregatu. Ocieplenie poddasza domu jednorodzinnego jest niezwykle proste, gdyż nie potrzeba zatrudniania całej ekipy ludzi do układania materiału. Piana po aplikacji zwiększa swoją objętość, co pozwala na dokładne wypełnienie wszelkiego typu szczelin.

Umiejętności równoznaczne z jakością

Uwzględnienie profesjonalnego natrysku pianką poliuretanową to podstawa jeżeli chcemy mówić o jakości na lata. Umiejętność obsługi agregatu, doświadczenie, uwzględnienie czynników takich jak m.in. temperatura, wilgotność; to ostatecznie decyduje o trwałości i jakości ocieplenia. Cena ocieplenia pianką PUR będzie oczywiście wyższa, gdy wybierzemy firmę świadczącą tego typu usługi. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, iż fachowcy wykonają docieplenie z użyciem piany w pełni profesjonalnie, co pozwala właścicielowi budynku spać spokojnie. Jak odróżnić dobrą pracę fachowca od złej? Wystarczy poprosić o zdjęcia wykonywanych prac. Powłoka wysokiej jakości powinna charakteryzować się równomierną, jednolitą strukturą. Naturalnie występujące w trakcie prac smugi to rzecz zupełnie normalna. W przypadku, gdy pianka poliuretanowa zostanie nałożona nierównomiernie z pewnością zauważymy gołym okiem różnice w grubości. I tak różnica w granicach 2-3 cm jest zupełnie normalna, tak różnica 5-10 cm świadczy o fuszerce ze strony fachowców.

Ile kosztuje natrysk pianką poliuretanową?

Ocieplanie poddaszy pianką PUR otwartokomórkową to koszt rzędu 50-60 zł za 1m2 piany. Mówimy tu rzecz jasna o grubości pianki poliuretanowej 20 cm. Wartość ta wynika z wymogów dotyczących współczynnika ciepła dla dachów (0,18 W/( m2·K)). Jeśli więc mówimy o różnicach w cenie między firmami to będą one niewielkie. Wynika to z faktu, że blisko ¾ kosztów to cena materiału. Widzimy więc różnicę w stosunku do wełny mineralnej. Tutaj cena różni się znacznie bardziej między poszczególnymi firmami. Wynika to bezpośrednio z kosztów robocizny, gdyż do ułożenia wełny będziemy potrzebowali kilkuosobową ekipę. Wybierając firmę odpowiedzialną za izolację poddaszy pianką poliuretanową powinniśmy kierować się doświadczeniem i renomą. Błędem jest szukanie najtańszych przedsiębiorstw, które często nie grzeszą jakością i umiejętnościami wśród swoich pracowników. Za wyborem pianki PUR przemawia więc cena, jakość ocieplenia, jak również trwałość. Ocieplanie poddaszy tym materiałem sprawdzi się przede wszystkich w przypadku budynków złożonych ze zróżnicowanych elementów, a także w przypadku skomplikowanego dachu. Nie bez znaczenia jest też czas. Izolacje pianą wykonamy w ciągu 1-2 dni, kiedy wełna mineralna pochłonie znacznie więcej czasu. Dowiedz się więcej: http://ocieplenie-poddasza.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Izolacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.