Drabina domowa aluminiowa 3×7, 3×11? Jaką wybrać?

Jeżeli chcemy nabyć drabinę sprawdzającą się w wielu przydomowych działaniach to trzeba między konstrukcjami dostępnymi w sprzedaży. Aktualnie możemy wyróżnić bardzo dużo modeli charakteryzujących się różną funkcjonalnością, wykonaniem oraz wielkością. W zależności od tego, czego potrzebujemy powinniśmy skierować się w stronę podstawowego podziału urządzeń pod kątem ich wykorzystania w przemyśle, domach oraz pracach budowlanych

Sprzedawane obecnie drabiny są zrobione z materiałów takich jak: aluminum, stal, drewno , tworzywa sztuczne oraz włókno szklane. Drabina wykonana z tworzyw sztucznych jest popularna jako zakup dla osób starszych w formie niewielkich podestów, dzięki temu starsi ludzie mogą sięgać po potrzebne rzeczy bez konieczności narażania się na upadek. Drugi podział to drabiny przystawne i wolnostojące. Co więc wybrać? Wiele zależy od naszych aktualnych potrzeb. Prowadzenie lekkich prac w domu lub na tarasie nie wymaga od nas zakupu w drogą drabinę, wystarczy tu wybór niedużej aluminiowej lub drewnianej konstrukcji. Jeżeli chodzi o bardziej rozbudowane drabiny to wyższe modele rozkładane przydają się wszędzie tam, gdzie będziemy wykorzystywać je do malowania ścian lub prac w ogrodzie, przycinania gałęzi. Umocowany podest górny w drabinach umożliwia na odstawienie narzędzi przy montażu np. kinkietów, obrazów, czy na odstawienie pędzla i farby. W takim wypadku dobą opcją jest wybór drabiny aluminiowej, ponieważ jest ona sporo lżejsza. Wadą takiej konstrukcji będzie jednak nieco mniejsza niż w przypadku drewnianej drabiny stabilność. Zobacz także: Fibrobeton i jego zalety.

Do pracy na budowie trzeba szukać drabiny pod nieco innym kątem. Tutaj liczy się nie tylko cena i wielkość drabiny, ale głównie wytrzymałość i jakość. Praca na wysokości nie należy do najłatwiejszych i może powodować niepotrzebne urazy jeśli wybierzemy źle. W sprzedaży dostępne są specjalne drabiny stalowe wielofunkcyjne, które możemy kupić patrząc pod kątem naszego wzrostu. Dobrym rozwiązaniem jest nabycie stalowej, teleskopowej drabiny, która umożliwia swobodne rozłożenie do określonej wysokości. Musimy pamiętać, że ostatnim szczeblem, na którym da się bezpiecznie postawić stopę jest trzeci szczebel od góry dla drabiny wolnostojącej oraz czwarty dla drabiny przystawnej. Ostatnią cechą jest nośność drabiny, czyli najprościej mówiąc waga jaka urządzenie jest w stanie unieść. Trzeba tu liczyć naszą wagę oraz wagę przedmiotów odkładanych lub trzymanych na wysokościach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie domu i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.