Gotowy tynk cementowo wapienny z worka, czy tradycyjnie robiony?

Aktualnie już raczej rzadko tynk wykonywany jest samodzielnie. Wynika to głównie z trudności związanych z wyborem odpowiednich składników, potrzebnym na wymieszanie czasem, ale również jakością tak wykonanej powierzchni na przestrzeni lat. Tradycja powoli ustępuje nowoczesnym rozwiązaniom, ponieważ niezwykle istotne jest zabezpieczenie ścian przed działaniem czynników atmosferycznych. Gwarancję pewnej wytrzymałości dają często producenci gotowych produktów, które brały udział w testach i cechują się solidną jakością na lata. 

Otrzymanie doskonałej mieszanki przy pomocy metod tradycyjnych nie jest wcale takie łatwe i bez wsparcia specjalisty można popełnić błędy powodujące później kłopoty z trwałością tak położonej powierzchni. Dodatkowo każdy może popełnić błąd, który będzie skutkował   ponoszeniem niepotrzebnych kosztów. Samodzielnie wykonana mieszanka nie posiada też  wielu nowoczesnych składników, które poprawiają większą trwałość powierzchni na działanie wilgoci i nie tylko. Sporą wadą tynków wykonywanych samodzielnie jest potrzebny na przygotowanie tynku czas, godziny poświęcamy na szukaniu niezbędnych składników i ich mieszaniu.. Gotowy tynk od sprzedawców budowlanych można nałożyć tuż po otwarciu, tynk zrobiony samodzielnie spędzi wiele godzin w betoniarce. Wśród zalet tynku gotowego trzeba wymienić opcję natrysku przy pomocy specjalnego agregatu, skraca to czas wszystkich prac.

Końcowy etap to jakim jest nakładanie tynków skupia się na zapewnieniu wartości estetycznych. Gotowe preparaty dają dostęp do wielu kolorów, które uzupełnią wizualnie całość i wybierzemy wśród różnych ciekawych wariantów kolorystycznych. W przypadku tynków wykonanych samodzielnie mamy jedynie do wyboru odcienie szarości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ściany i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.