Jak uszczelnić okno dachowe velux, fakro i każde inne?

Wiele osób może nie wiedzieć jak istotne przy docieplaniu jest dbałość o wszystkie szczegóły domu zapewniające wilgoć, jednym z takich wyjątkowych miejsc są okna dachowe. To przez ten element może uciekać dużo ciepła z budynku, nawet jeśli uszczelniliśmy ściany wokół pianką poliuretanową lub innym materiałem. Brak fachowego podejścia przy montaż okien zdarza się całkiem często, zarówno jeśli chodzi o domy, jak i inne budynki, w tym biurowce Większe rachunki za ogrzewanie to zwykle efekt nieszczelności. 

Trzeba wiedzieć, iż odpowiedni montaż okna oznacza korzystanie ze specjalistycznych materiałów izolacyjnych, które zapewnią nam szczelność i sprawne działanie przez wiele lat. Dlatego tak istotna jest instalacja fartucha przeciwwilgociowego, który pozbywa się deszczówki z przestrzeni okiennych. Przed przystąpieniem do osadzenia ramy okiennej, konieczna będzie instalacja izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Materiał izolujący trzeba wybrać pod kątem pokrycia dachowego jakie mamy, od tego zależna jest szczelność okien. To dokładne połączenie okna z fragmentem dachu da się wykonać za pomocą fartucha, który  jest złożony z trzech warstw włókniny polipropylenowej. Materiał należy dobrze przymocować do łat montażowych w taki sposób, aby górna część fartucha umieszczona była pod rynną odwadniającą. Jeśli chodzi o plusy tego rozwiązania możemy wymienić m.in. łatwość montażu, większą odporność ramy okiennej na opady deszczu, a także dokładne uszczelnienie między oknem, a paroizolacją w pokoju.

Nie ma znaczenia jak dużo okien posiadamy na górze, wybrać powinniśmy odpowiednią ilość kołnierzy uszczelniających, montujemy je wspólnie z zestawami do izolacji przeciwwilgociowej. Kołnierze trzeba dopasować biorąc pod uwagę wymiary okien, nasze pokrycie dachowe oraz głębokość osadzenia dla ramy. Dobrze wykonany pomiar zwraca się z nawiązką w postaci bardzo dobrego odprowadzenia wody z górnej części konstrukcji w dół.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Izolacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.