Ocieplanie natryskowe pianką PUR

Współczesne budownictwo stawa na szczelność i kontrolowaną wymianę powietrza poprzez nowoczesne systemy wentylacji oraz izolacje termiczne, które dodatkowo mają blokować niekontrolowane ruchy powietrza. Materiałem izolacyjnym, który cały czas zyskuje coraz więcej zwolenników jest pianka PUR, która na dobre zagościła w Polsce stale zwiększając udział w rynku izolacji.

Tak jak niegdyś nikt nie miał odwagi pomyśleć, że zniknie kaseta magnetofonowa tak samo jeszcze nie dawno myślano o wełnie mineralnej, która od dawna była kojarzona z dobrą izolacją poddaszy użytkowych. Teraz synonimem skuteczności w izolowaniu domów staje się pianka poliuretanowa – nazywana też materiałem przyszłości.

Jak wyglądają pod tym względem różne rejony Polski? W jakich regionach piana PUR jest popularna bardziej?

Okazuje się, że centralna Polska i Warszawa wcale nie jest miejscem, gdzie tego typu izolacje są popularne. Chociaż w Warszawie i w okolicach nie brakuje firm, które wykonują natrysk pianki ( http://ocieplenie-poddasza.com.pl/izolacje-pianka-warszawa ) to jednak inne rejony kraju piankę przyjmują o wiele chętniej. Można tutaj postawić za wzór woj. wielkopolskie czy śląskie, dolnośląskie czy lubuskie. Czy dostępność i wiedza pochodząca od zachodnich sąsiadów daje taki efekt? Wydaje się, że tak właśnie jest. Dla przykładu w Czechach izolacji natryskowych pianką wykonuje się więcej niż w Polsce.

Rozwój rynku poliuretanów.

To wszystko pokazuje, że w Polsce jest jeszcze dość duży potencjał rozwoju. Firmy od wykonywania izolacji z roku na rok mają coraz więcej pracy, chociaż konkurencja też się zwiększa w dość znacznym tempie. Możemy jednak przypuszczać, że w takim tempie niebawem co drugi dom będzie ocieplany metodą natrysku pianki, tym bardziej, że ta izolacja staje się również tańsza, bardziej dostępna, a Polscy coraz chętniej sięgają po tego typu nowości.

W tym miejscu możemy polecić firmę:

TOMCZAK – Izolacje Natryskowe Ocieplanie pianką PUR
Milenijna 43/203-130 Warszawa
Ten wpis został opublikowany w kategorii Izolacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.