Cegła klinkierowa elewacyjna, na komin. Czym się wyróżnia?

Klinkier to materiał zdobiący elewację wielu budynków. Jego zastosowanie jest jednak znacznie szersze, za pomocą cegieł klinkierowych zrobimy podłogi na tarasie lub wykonamy zabudowę pod ogrodowego grilla. Materiał wykonany jest z łączenia gliny oraz piasku, dzięki temu cechuj się dobrą wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych. Klinkier jest również często stosowany w przypadku chodników i podjazdów. Na rynku dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych. 

Dostępne w sprzedaży cegły klinkierowe da się podzielić na dwa rodzaje o innych parametrach: cegłę maszynową oraz cegłę formowaną ręcznie. Cegła klinkierowa zrobiona przez maszynę odznacza się równomierną strukturą i gładką lub lekko chropowatą strukturą. Wśród dostępnych kolorów możemy wybrać następujące barwy: czerwień, połączenie błękitu z brązem i nie tylko. Klinkier wykonany maszynowo pozwala na użycie cegieł do budowy elewacji w biurowcach i budynkach handlowych.

Cegła klinkierowa wykonana ręcznie to materiał oparty o dawne metody, czyli wypalanie  w specjalnym piecu o wysokiej temperaturze. Materiał ten kosztuje więcej od cegieł wykonanych maszynowo ze względu na sposób wytwarzania, ale jest przy tym bardzo interesującym i pięknie prezentującym się materiałem. Wśród parametrów cegły wykonane można wymienić m.in. chropowata lub gładką powierzchnię. Jeżeli chodzi o dostępne barwy to fragment zakupionej partii może wyróżniać się odcieniem. Głównym miejscem, gdzie cegła ręczna znajduje nabywców są domy jednorodzinne utrzymane w starym stylu, ale też jako element nowoczesnych wnętrz. Możemy także kupić klinkier rozbiórkowy, który nadaje się do renowacji elewacji w niszczejących budynkach lub też jako część łączącą stare materiały z nowymi tworząc w ten sposób rustykalne wnętrze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ściany i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Cegła klinkierowa elewacyjna, na komin. Czym się wyróżnia?

  1. Pingback: Jastrych cementowy, betonowy. Jaką grubość i rodzaj wybrać? | Materiały budowlane

Możliwość komentowania jest wyłączona.