Serwis, konserwacja i montaż napędu do bramy wjazdowej.

Napędy do bram wjazdowych to urządzenia wymagające okresowej kontroli. Producenci dbają o trwałość montowanych urządzeń, dlatego też posiadają one certyfikat IP44. Oznacza on odporność na czynniki atmosferyczne (deszcz, śnieg). Pomimo tego regularne kontrole są koniecznością, gdyż do konserwacji zależy bezproblemowe użytkowanie automatyki do bram przez cały okres użytkowania. 

Przegląd w okresie zimowym

Podczas mroźnych miesięcy należy sprawdzić listwę zębatą, gdzie może zalegać śnieg. Utrzymujący się taki stan rzeczy prowadzi do zatrzymywania się bramy w niewłaściwym punkcie. Takie zachowanie nie ma miejsca w przypadku konstrukcji posiadających magnetyczne wyłączniki krańcowe. Śnieg może zbierać się także w świetle bramy na jej zakończeniu, co może skutkować niedomykaniem się. W czasie intensywnych opadów należy też regularnie kontrolować newralgiczne punkty takie jak budowa fotokomórki. Jeżeli będzie zalegał na nich śnieg lub błoto to może utrudnić do odczyt, wówczas brama nie otworzy się na żądanie.

Montaż napędu do bramy wjazdowej

To zadanie dobrze jest powierzyć doświadczonemu instalatorowi, który zna się na swojej pracy. Amatorzy popełniają często szereg błędów, wybierają niejednokrotnie niedopasowane urządzenia lub te wątpliwej jakości. Finalnie odbija się to na działaniu automatyki do bram, lepiej więc zapłacić nieco więcej i cieszyć się bezproblemowym działaniem instalacji przez wiele lat. Najgorsze są jednak wspomniane wcześniej błędy montażowe, które mogą znacznie zwiększyć koszty ponoszone na ewentualne naprawy. Sprawdzona firma daje nam pewność co do sprawnego działania napędu, niezbędną gwarancję na fachowo wykonaną pracę, a także możliwość regularnego i profesjonalnego przeglądu naszych urządzeń. Jeżeli chodzi o aktualne przepisy to przyjmuje się, iż brama wjazdowa nie może mieć mniej niż 2,4 metra długości. To absolutne minimum umożliwiające dojazd do budynku autem. Najlepszy będzie jednak wybór znacznie szerszego wariantu, dzięki czemu łatwiej będzie manewrować samochodem, także tym większym. Czytaj więcej: napędy do bram.

Rodzaje bram wjazdowych

Wybierając napęd musimy wiedzieć do jakiej bramy będzie on montowany. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy mówimy o nowym budynku i jeszcze nie wiemy jaki napęd będzie potrzebny. Wyróżniamy następujące rodzaje bram: 

1. Rozwierane (skrzydłowe), które są wybierane najczęściej. Model ten wyposażony jest zwykle w dwa rozwierane skrzydła. Rodzaj ten zaleca się na posesjach, gdzie możliwe jest otwarcie bramy pod minimalnym kątem 90 stopni. Nie zaleca się montażu bramy skrzydłowej na niewielkich posesjach, gdzie zwyczajnie brakuje miejsca.

2. Bramy przesuwne to model zdobywający uznanie wśród właścicieli nowoczesnych domów. Napęd montowany do takiej bramy dba o przesuwanie się skrzydła po specjalnej prowadnicy. Model ten sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie występują przeszkody uniemożliwiające swobodny ruch.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Usługi i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.