Czym jest beton dekoracyjny na ścianę i jak go położyć?

Jeżeli chcemy wykończyć jedną ze ścian w domu w sposób nietuzinkowy to dobrym sposobem będzie wykorzystanie nowoczesnych tynków dekoracyjnych, które odmieniają wnętrze nie do poznania. Podstawowym plusem takiego rozwiązania jest krótki czas wykonania oraz możliwość dowolnej zmiany struktury, jeżeli pomysł na wnętrze się zmienił. 

Jednym ze sposobów na upiększenie ścian w budynkach jest beton dekoracyjny, który znajduje coraz większe grono zwolenników. Gdzie możemy zastosować tego typu tynk? Otóż nadaje się on do pokrycia niemal każdej powierzchni, czyli do betonu, tynku, płyt gipsowych. Przed aplikacją betonu dekoracyjnego należy jedynie zadbać o wybór preparatu gruntującego do typu tynku jaki posiadamy. Wówczas mamy pewność co do przyczepności i trwałości wykonanej struktury. Nasz beton kładziemy dopiero po dokładnym wyschnięciu warstwy gruntu. Jak wygląda technika nakładania? Pierwszą kwestią jest wymieszanie produktu, który następnie nakładamy przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej. Powierzchnię wygładzamy po kilkunastu minutach. Różny efekt osiągniemy dokonując przykładania pacy do ściany i odrywania jej. Jeżeli jednak ma być to prosty efekt betonu to wystarczy w czasie wysychania ściany, lekko wygładzić beton pacą.

Jakie zalety ma tak wykonana powierzchnia?

Oprócz właściwości wizualnych, które odmieniają oblicze każdego budynku, beton dekoracyjny posiada szereg zalet. Niepowtarzalna faktura posiada właściwości paroprzepuszczalne, ale niestraszne są jej wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu do ściany standardowo wykończonej farbą jest to dużo lepsze pod tym względem rozwiązanie. Podobnie wygląda sprawa wilgoci oraz mycia, taka powłoka może być z powodzeniem wykorzystywana łazienkach, kuchniach, czy przedpokojach. Ważnym plusem jest nieskomplikowany proces nakładania, dzięki czemu wszelkie prace możemy wykonać we własnym zakresie. Taka struktura może też wizualnie oszukać nasze oko, to ważne szczególnie w przypadku krzywych ścian. Ostatnią zaletą jest czas wykonania takiej powierzchni, wszelkie prace możemy zrobić w ciągu 1-2 dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ściany. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.