Dysperbit i jego właściwości. Zastosowanie pod fundamenty?

Dysperbit dla wielu osób może być zupełnie nieznany jako materiał budowlany. Przy jego pomocy da się wykonać izolację wodną dla fundamentów, ale też dla dachu domu. Taką hydroizolacją aplikuje się w prosty sposób ze względu na konsystencję i pełni ona zabezpieczenie przed deszczem oraz wodami gruntowymi. To bardzo ważne już na etapie budowy budynku, ponieważ nikt nie chce mieć kłopotów z zawilgoceniami. Substancją ochronną jaką można w celu ochrony wykorzystać jest właśnie dysperbit. 

Cieniutka warstwa dysperbitowa w odróżnieniu od chociażby smoły nie wymaga specjalnego przygotowania i nagrzewania przed użyciem. Produkt ten jest dostępny w sprzedaży w wiaderkach i pojemnikach 5,10 i 20 kg i jest gotowy do użycia tuż po otwarciu. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na przechowywanie hydroizolacji w określonych warunkach. Jednym z nich jest temperatura, produkt nie może znajdować się przez długi czas w bardzo chłodnych miejscach, gdzie temperatura spada do około 0 stopni Celsjusza lub poniżej tej wartości. Wtedy dysperbit straci na swoich właściwościach i nie będzie pełnił roli odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni. Produkt ten nakładamy za pomocą pędzla lub pacy, aplikujemy cienką warstwę o grubości 1 mm. Trzeba odczekać aż powłoka wyschnie, możemy to zaobserwować w chwili, gdy zmieni on swój odcień na czarny. Wtedy nakładamy kolejną warstwę. Aby wzmocnić powierzchnię można skorzystać też z posypki dachowej, która zabezpiecza izolację dachu. W przypadku kładzenia powłoki ochronnej na dachu trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego dnia i pogody. Temperatura na zewnątrz powinna wynosić więcej niż 10 stopni Celsjusza i nie może padać deszcz. Gdy nałożony materiał wyschnie będziemy mieli gotową powłokę odporną na działanie wielu czynników atmosferycznych takich jak temperatury od -30 do 100 stopni Celsjusza. Zobacz także: specyfika rynku budowlanego w Polsce.

Jakie jeszcze fragmenty domu można zabezpieczyć dysperbitem?

Materiał ten stworzony na bazie asfaltów ponaftowych, w połączeniu ze środkami emulgującymi oraz antykorozyjnymi możemy użyć nie tylko przy zabezpieczeniu dachu lub fundamentów. Zalety dysperbitu są coraz częściej zauważane przez firmy budowlane z całej Polski, ale również przez osoby mające świadomość dotyczącą istnienia tego preparatu. Z zastosowań tego materiału warto wymienić:

    1. Tworzenie izolacji poziomej i pionowej ścian w obiektach

    2. Wykonywanie powierzchni ochronnej w kuchni, pralni lub łazience

    3. Izolacja posadzki oraz reszty domowych powierzchni po połączeniu dysperbitu z wodą

    4. Warstwa ochronna dla  powierzchni stalowych i ich ochrona przed korozją i wodą

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundamenty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.