Zacieranie tynku cementowo wapiennego gąbką, na ostro. Czym szlifować?

Otrzymanie idealnie gładkiej ściany przy pomocy pacy i papieru ściernego nie należy do łatwych zadań. Jeśli zależy nam na dokładności i chcemy mieć ścianę bez nierówności to powinniśmy przejrzeć ofertę szlifierek dostępnych w sprzedaży. Znający się na swoich fachu specjalista nie będzie miał z wyborem narzędzia problemu, jednak od osoby początkującej będzie to wymagało lepszego zapoznania się z dostępnymi rozwiązaniami. 

Na rynku znajdziemy szlifierki cechujące się różnymi parametrami technicznymi oraz ich zastosowaniem. Jeśli sprzęt ma służyć jako podstawowe narzędzie do wygładzania i szlifowania tynków to najlepiej sprawdzi się szlifierka oscylacyjna. Przy jej pomocy bardzo łatwo dotrzemy w każde miejsce i wyrównamy tynki w narożnikach. Wszystko to przez konstrukcję szlifierki przygotowanej do pracy na płaskich i równych powierzchniach. Urządzenie posiada też ważną cechę, o której warto powiedzieć, a jest nią stopa. Tutaj możemy wybierać w jej wielkości, ale urządzenie o większych wymiarach będzie warzyć więcej i trudniej będzie nim pracować i poruszać się w kiepsko dostępnych miejscach. Jeżeli chodzi o długość i szerokość stopy to wynoszę one odpowiednio między 185, a 230 mm oraz 90-115 mm. Jakość naszej pracy będzie zależała od szybkości kręcenia się urządzenia. Szlifierka oscylacyjna wykonuje w ciągu minuty od 10 000 do 25 000 obrotów na minutę. Część modeli pozwala na dostosowanie prędkości. Warto w tym miejscu rozejrzeć się za szlifierką sprawną technicznie, ale również wygodną. Lekka szlifierka o średniej wielkości to prostsza praca i mniejszy nakład siły jaki będzie niezbędny do wygładzenia oraz wyrównania wybranej powierzchni.

Sprzedawcy często oferują przy zakupie szlifierki dodatkowe akcesoria m.in. wymienne tarcze, worki na pozostałości tynku. Kupno szlifierki oscylacyjnej do wygładzenia tynku cementowo-wapiennego to niekoniecznie jednorazowa sprawa. Narzędzie sprawdzi się do wielu innych czynności takich jak: szlifowanie drzwi, mebli i nie tylko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Roboty wykończeniowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.