Gdzie kupić składniki do pianki poliuretanowej?

Pianka poliuretanowa pojawia się w naszym życiu coraz częściej. Coraz częściej również dociera pod strzechy naszych domów – dosłownie. Jest to bardzo dobry materiał do izolacji termicznej dachów i coraz więcej osób dostrzega te zalety. Gdzie można kupić składniki do wytworzenia pianki poliuretanowej?

Otóż sprawa nie jest taka prosta. Chociaż wiadomo, że w Polsce istnieją producenci pianek poliuretanowych, a raczej składników do produkcji pianek (bo właściwa produkcja dokonuje się na budowie) to jednak sam proces nie jest taki łatwy. Do produkcji pianki potrzebujemy przede wszystkim precyzyjnej maszyny, która będzie w stanie podać materiał pod wysokim ciśnieniem (np. 100 barów) i o odpowiedniej temperaturze. Wyprodukowanie pianki do ocieplenia poddasza w inny sposób jest mało realne.

Ocieplaniem poddaszy zajmują się wyspecjalizowane firmy. Kupują one materiał (składnik A i składnik B), które następnie mieszane są w maszynie, nazywanej reaktorem i nakładane na poddasza. Należy tu jednak mówić o zespole maszyn: samym reaktorze do pianki, pistolecie do natrysku, pompach, które będą podawać materiał, kompresorze dostarczającym powietrze, osuszaczu,  który to powietrze osuszy i oczyści. Ten zespół maszyn należy umiejętnie obsługiwać, gdyż w produkcji pianki potrzebna jest precyzja. Błędy mogą skutkować tym, że otrzymamy piankę poliuretanową o zupełnie innych właściwościach niż zakładał producent.

Trzeba powiedzieć jasno: nie ważne czy będziemy wiedzieli gdzie kupić materiał do produkcji pianki  PUR, ważne jest to, czy z tych składników będziemy w stanie wyprodukować piankę – a to już proste nie jest. Lepiej skorzystać z usług firmy, która wykonuje izolacje natryskowe niż popełnić błąd na swoim własnym dachu. Jeżeli masz dom w Warszawie lub w okolicach to firmę od ocieplania pianką znajdziesz tutaj: http://ocieplenie-poddasza.com.pl/izolacje-pianka-warszawa 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Izolacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Gdzie kupić składniki do pianki poliuretanowej?

  1. Pingback: Zobacz, co inni myślą o wypoczynku. – Blog remontowy

Możliwość komentowania jest wyłączona.