Mieszarka do betonu, kleju, zaprawy, farb. Którą wybrać?

Budowa domu lub prowadzony remont często wymaga zakupu urządzenia umożliwiającego dokładne wymieszanie materiałów niezbędnych do pracy materiałów. Dostępne na rynku rozwiązania cechują się różnymi parametrami, mają swoje zalety i wady. W tym artykule przyjrzymy się ofercie sklepów budowlanych z narzędziami i podpowiemy na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie mieszarki do betonu

Często wybieranym rozwiązaniem jest mieszarka z gwintem M14. To dobrze znana konstrukcja, która spełnia swoje zadanie w większości prac. Szukając odpowiedniego narzędzia dla naszych potrzeb powinniśmy zwrócić uwagę na moc, ponieważ od niej będzie zależała ilość zaprawy jaką da się wymieszać podczas jednego podejścia. Producenci często podają na mieszarce maksymalną masę substancji, którą wymieszamy danym urządzeniem. Następna sprawa to wysoki moment obrotowy, jest on bardzo  przydatny przy mieszaniu zapraw suchych. Ważna jest także opcja regulacji szybkości obrotów, która ułatwia zmianę prędkości dla poszczególnych materiałów. Przy pomocy tego rozwiązania łatwiej jest zmniejszać obroty dla zapraw o nieco rzadszej konsystencji lub zwiększyć je w przypadku zapraw suchych.

Jak widzimy jest w czym wybierać, gdyż cech mieszarek jest dużo. Wybierają jeden model   powinniśmy wziąć pod uwagę nasze potrzeby oraz zakres prac jakie przy jej pomocy wykonamy. W przypadku łatwych prac sprawdzą się mieszarki o słabszych parametrach, prace wymagające częstego działania wskazują na zakup mieszarki mocniejszej. W sprzedaży dostępne są też urządzenia z jednym lub dwoma mieszadłami. Pojedyncze mieszadło jest dobre dla prac lekkich z mniejszą ilością klejów, zapraw i farb do wymieszania. Większa gęstość materiału to powód do zakupu podwójnego mieszadła. Cechy urządzeń pomijane przy zakupie mieszarek to umiejscowienie konkretnych pokręteł do regulacji. Powinny się one znaleźć w miejscach umożliwiających pełen dostęp bez konieczności wykonywania niebezpiecznych ruchów i możliwości kontaktu z ruchomym mieszadłem. Taki wygodny ułatwia wykonywanie prac, idą one sprawniej i szybciej. Niektóre mieszadła mają też zamontowane specjalne pałąki zabezpieczające mieszarkę przed uszkodzeniem oraz wyłączniki odcinające prąd.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.