Domofon lub wideodomofon. Co wybrać?

Domofon jest urządzeniem służącym nie tylko jako sygnalizator dźwiękowy umożliwiający powiadomienie nas o osobie czekającej przed wejściem, ale pełni też rolę pierwszego zabezpieczenia posesji lub budynku użyteczności publicznej przy wykorzystaniu wideodomofonu. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy nie tylko od specyfiki obiektu, istotne jest również zwrócenie uwagi na inne ważne czynniki. 

Jednym z nich są posiadane przez nas dobra oraz dostęp osób niepożądanych. W przypadku domów jednorodzinnych konieczne może okazać się zamontowanie wideodomofonu, który wraz z monitoringiem zapewni nam stały wgląd w sytuację wokół budynku. Podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o budynki firmowe, gdzie liczy się bezpieczeństwo obiektu i składowanych w nim materiałów. Posiadacze mieszkań w bloku chętnie wybierają zwykłe domofony, które informują o czekającej za drzwiami osobie. Jednak zwykły domofon sprawdzi się także w przypadku tradycyjnych domów ukrytych za wysokim ogrodzeniem. Zdaniem wielu specjalistów z zakresu bezpieczeństwa, dobrym wyborem są nowoczesne wideodomofony umożliwiające pogląd osób znajdujących się w okolicy ogrodzenia wokół posesji lub siedziby firmy. Takie urządzenie może robić zdjęcia osób znajdujących się w bliskiej odległości od furtki. Warto sprawdzić ofertę Detektor Ostrołęka, dostępne są tam wszelkiego rodzaju zabezpieczenia posesyjne i przemysłowe.

Najważniejsze jest w zasadzie odpowiednie podłączenie instalacji. Powinno być ono dobrze ukryte w celu zabezpieczenia przed dostępem do przewodów osób niepożądanych, ale także przed możliwością uszkodzenia mechanicznego. Aspektem decydującym o wyborze domofonu lub wideodomofonu może być także czynnik finansowy. Tradycyjny domofon będzie zawsze tańszy, z kolei funkcja wideo może uchronić właścicieli firm i posesji przed stratami w wyniku kradzieży. Bez względu na rodzaj urządzenia istotna jest jego funkcjonalność i wygoda użytkowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie domu i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.