Jak wybrać drabinę do ogrodu?

Utrzymanie porządku w przydomowym ogrodzie może nastręczyć wielu problemów, szczególnie wtedy, gdy nie mamy niezbędnych narzędzi do pielęgnacji drzew, krzewów i innych roślin. Jeśli posadzimy drzewka to musimy liczyć się z ich wzrostem, za kilka lat trzeba je będzie regularnie przycinać. Inaczej nie bedą odpowiednio owocowały, ale też zajmą znaczną część ogrodu. Ponadto jakoś te owoce trzeba będzie zebrać, wchodzenie na drzewo nie jest dobrym pomysłem, często dochodzi do złamania gałęzi i upadku z dużej wysokości. Zakup drabiny sprawi, że prowadzenie prac w ogrodzie stanie się dużo łatwiejsze, a zarazem bezpieczniejsze. Warto zainteresować się drabiną wykonaną z aluminium, o tym dlaczego w dalszej części artykułu. 

Część osób będzie zastanawiać się dlaczego właśnie drabina aluminiowa? Jest na to bardzo prosta odpowiedź, gdyż takie rozwiązania posiada więcej zalet niż wad. Ponadto cała konstrukcja umożliwia wygodną pracę bez wspinaczki po gałęziach. Dużym plusem drabiny aluminiowej jest jej waga, dzięki czemu nie ma problemu z przeniesieniem jej zarówno przez mężczyzn, jak i kobietę, czy osobę starszą. Drabina jest więc poręczna i łatwo ją przewieźć lub przestawić, ponadto spełnia ona określone normy z zakresu bezpieczeństwa. Tradycyjna konstrukcja drabiny sprawdza się od lat, ponadto posłuży nam nie tylko w ogrodzie przy przycinaniu gałęzi, ale też przy drobnych naprawach dachu lub rynien.

Ważną zaletą jest dłuższa konstrukcja aluminiowa, która nie ma konkurencji zarówno wśród drabin metalowych i drewnianych. W sprzedaży znajdziemy lekkie, długie konstrukcje pozwalająca na pracę na sporo większej wysokości. Plusem aluminium jest także wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu mimo upływu lat nic nie ulega zniszczeniu. Aluminium nie rdzewieje, natomiast dla porównania drabina drewniana potrafi wchłaniać wilgoć i z czasem uszkadzać poszczególne szczeble. Z kolei konstrukcja metalowa jest zwyczajnie ciężka i nieporęczna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.