Plisy okienne. Przeżytek, czy ratunek dla domu?

Wielu posiadaczy domów parterowych bardzo ceni sobie poczucie prywatności, spokoju, szukając we własnym wnętrzu ciszy. Podobnie ma się sprawa mieszkań w bloku, które położone są na niższych piętrach. W celu stworzenia takiej atmosfery dobrym wyjściem jest zastosowanie plis okiennych, który umożliwiają na osiągnięcie pożądanego efektu bez wydawania wielkich sumy pieniędzy. 

Na rynku znajdziemy różne typy urządzeń, które charakteryzują się dostosowaniem do poszczególnych rodzajów okien umieszczonych w budynkach. Tak się składa, że żaluzje w postaci pionowych bądź poziomych rolet umieszczonych w rolkach nad oknem lub w ramie okiennej wciąż cieszą się popularnością. Widać tu jednak rywala w postaci plis okiennych, które to cechują się bardzo prostym wykonaniem i dużą estetyką. Szeroka gama wzorów umożliwia dobranie plis pod określony obiekt, a więc znajdą one zastosowanie zarówno w budynkach rodzinnych, mieszkaniach, czy nowoczesnych projektach budowlanych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest łatwość obsługi oraz opcja instalacji w każdym oknie, nie ma znaczenia tu jego kształt.

Rodzaje plis okiennych

Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór kolorów, wzorów oraz systemów żaluzji np. dzień.i noc. Ten ostatni rodzaj jest często wybierany ze względu na właściwości, można taką plisę montować na jednej prowadnicy. Jedna plisa będzie przepuszczać światło, kolejna ochroni wnętrze domu lub mieszkania przed słońcem i wzrokiem sąsiadów. To wszystko zawiera się w jednym tylko urządzeniu, które pozwala wybierać rozwiązania dla okien o niestandardowej konstrukcji, a więc nawet okien półokrągłych i okrągłych. Plisy znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjne rolety zawiodły. Każde zamówienie jest indywidualne dzięki czemu można dobrać plisy dla każdego kształtu i rodzaju okna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie domu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.