Świetlik dachowy kopułowy, płaski, tunelowy. Wszystko co warto wiedzieć.

Światło dzienne zawsze będzie wygrywało ze sztucznym. Okna o dużych rozmiarach powodują, iż całe mieszkanie staje się jaśniejsze, przestronne i przytulne. Przy mniejszej przestrzeni jest to dobre rozwiązanie właśnie ze względu, iż nie możemy zastosować wielu okien na dachu. Zbawienna może się okazać instalacja świetlików tunelowych, które ograniczą zużycie prądu, w naszym domu lub budynku będzie jaśniej przez dłuższy czas. Nie trzeba będzie palić sztucznego światła, dodatkowo światło dzienne mniej zmęczy nasze oczy. 

Świetliki tunelowe to tak naprawdę nieduże otwory rozmieszczone na płaskiej powierzchni lub skośnym dachu. Przy instalacji powstaje najczęściej okrągły tunel, przez który pomieszczeń wpada światło. Otrzymujemy wtedy sztywny lub giętki tunel oświetlający pokoje, wartością dodaną jest wygląd, gdyż otwory zwykle pełnią rolę ozdoby domu. Świetliki to dobre rozwiązanie dla pokoi o małych rozmiarach,  ciasnych korytarzy, pomieszczeń sanitarnych i nie tylko. Dodatkowe oświetlenie może być przydatne w miejscach, gdzie nie ma miejsca na instalację zwykłych okien o większym rozmiarze. Trzeba też wiedzieć iż dobre rezultaty osiągniemy w przypadku montażu od południowej strony budynku oraz tam, gdzie występuje sporo słońca. Zobacz także: specyfika rynku budowlanego w Polsce.

Ogromnym plusem takiej instalacji jest ilość światła otrzymana przy pomocy tanich i niedużych świetlików. Świetlik to dobre rozwiązanie wszędzie, gdzie chcemy zyskać więcej światła słonecznego. Taki tunel jest też dodatkową ozdobą przestrzeni i łatwo utrzymać go w czystości. Taka wydaje się niewielka zmiana może odmienić nasz dom i rozjaśnić dotychczas ciemne pomieszczenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dachy i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.