Czy warto budować podwójny garaż blaszany?

Część osób zadaje sobie to pytanie w czasie wybierania projektu domu. Jest to spowodowane rozważaniem kilku różnych opcji, a każda z nich będzie różnić się wizualnie, trwałość będzie natomiast bardzo zbliżona. Obecnie produkowane blaszane garaże charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją i są raczej niedrogie w wykonaniu. Wewnątrz znajdzie się miejsca dla jednego lub dwóch aut, zostanie też trochę przestrzeni na potrzebne akcesoria. Przyjrzymy się temu rozwiązaniu oraz materiałom z jakich da się zrobić trwały i prosty w montażu garaż. 

W przypadku garażu blaszanego mówimy o konstrukcji wykonanej ze słupków oraz dachu wykonanego z kątowników stalowych zimno-giętyc, są one przytwierdzane przy pomocy śrub. Wszystkie elementy pokrywa się farbą proszkową, a gotowy stelaż stanowi bazę, do której przytwierdza się płachty stalowej blachy trapezowej o grubości około 0,5 mm, które łączy się nitami. Jeżeli chodzi o dach to możemy wziąć pod uwagę konstrukcję jedno lub dwuspadową. O ile drzwi w takim wypadku są normą znaną wszystkim, tak możliwość wstawienia okien nie jest znana już każdemu, a da się to zrobić. Zwykle wybieranym rozwiązaniem jest brama dwuskrzydłowa, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby w blaszanym garażu zainstalować bramę uchylną, czy segmentową. Taka konstrukcja jest zwykle dodatkowo wzmacniana. Najczęściej do budowy garażu używa się blachy trapezowej ocynkowanej. Materiał ten jes odporny na wpływ pogody, deszczu, śniegu oraz słońca. Osoby ceniące sobie wysokie wartości estetyczne mogą wybrać blachę malowaną farbą akrylową, gdzie mamy dostęp do całej palety barw.

Na rynku znajdziemy też blachę pokrytą okleiną drewnopodobną. Można w ten sposób sprawić, iż zwykły garaż zamieni się w niewielki drewniany domek, który prezentuje się naprawdę estetycznie. Tak postawiony budynek można oczywiście ocieplić przy pomocy styropianu lub też wykorzystaniu podwójnych płyt blaszanych, które będą wewnątrz obłożone styropianem. Liczba rozwiązań jest całkiem pokaźna, garaż blaszany może być więc nie tylko piękny wizualnie, ale bardzo funkcjonalny i z powodzeniem pomieści dwa pojazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.