Jak wyciszyć drzwi wejściowe?

Głośne dźwięki docierające z zewnątrz to często problem dla mieszkańców bloków. Kupując mieszkanie niekiedy jesteśmy zmuszeni do użytkowania drzwi, które będą musiały zostać wymienione lub konieczne będą działania naprawcze żeby móc cieszyć się względną cisza i spokojem. Tym razem przyjrzymy się sposobom na wygłuszenie drzwi wejściowych

Pierwszym punktem, który może w łatwy sposób przepuszczać hałas jest próg. Niekiedy inwestorzy budujący blok rezygnują z tego rozwiązania po zakupie instalacją trzeba będzie się zająć we własnym zakresie. Z kolei zużyty, drewniany próg łatwo wymienimy na metalowy, który montujemy jak najbliżej skrzydła w drzwiach. Dobrą opcją wyjściem jest wykonanie izolacji przymocowanej do dołu drzwi, pozwoli to wyciszyć konstrukcję. O izolację od hałasu warto zadbać w miejscach takich jak przestrzeń pomiędzy ościeżnicą, a skrzydłem. Czasem w starych drzwiach mogą pojawiać się szpary, które da się załatać przy pomocy taśmy uszczelniającej. W sklepach są dostępne różne produkty, od krótkich do bardzo długich ponad 50 metrowych taśm. Wybór powinien być zależny od naszych potrzeb, określoną długość i tak potem przytniemy do konkretnego rozmiaru.

Jednym z rozwiązań na wygłuszenie drzwi jest obicie ich tapicerką z materiału, czy to sztucznego tworzywa, czy skóry naturalnej. Lepiej jest wybrać profesjonalną firmę, która doradzi jakie obicie będzie najlepsze i jaką gęstość zastosować. Często stosowane są wypełnienia z pianki kompozytowej, która daje lepszą i zarazem grubszą warstwę. Ostatni sposób to montaż mat wygłuszających, ale tylko w przypadku starszych drzwi. Wszelkie podniszczone konstrukcje z łatwością odświeżymy i wyciszymy w ten właśnie sposób. Drzwi należy rzecz jasna przed położeniem przeszlifować w celu uzyskania równej powierzchni, potem przyklejamy matę, a na brzegach montujemy listwy aluminiowe. Tutaj mamy w zasadzie do dyspozycji bardzo duży wybór materiałów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Izolacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.