Napęd do bramy garażowej i wjazdowej. Niezbędny element, czy zbędny wydatek?

Nowoczesne bramy garażowe i wjazdowe stanowią istotny element zabezpieczenia budynku. Tego typu rozwiązania znajdziemy w domach, budynkach przemysłowych, magazynach oraz siedzibach firm. Większość osób użytkujących przez dłuższy czas napędy do bram może z całą pewnością stwierdzić, że mamy do czynienia z rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Oczywiście jest to dodatkowy wydatek, jednak różnice w użytkowaniu bramy bez napędu, a bramy z napędem są zauważalne na każdym kroku. 

Typ bramy

Firmy specjalizujące się w montażu bram garażowych dobierają model stricte pod charakterystykę działalności. Brama garażowa to wydatek na wiele lat, podobnie jest też z napędem. Wybór markowego rozwiązania przekłada się na skuteczne działanie i ograniczenie awaryjności do minimum. W sprzedaży znajdziemy bramy uchylne, skrzydłowe, rolowane i segmentowe. W przypadku bram wjazdowych mówimy już o rozwiązaniach dwuskrzydłowych (otwierane na zewnątrz/do środka) i jednoskrzydłowych, gdzie skrzydło wsuwane jest w prowadnicę po lewej lub prawej stronie. Trudno wyobrazić sobie dziś magazyn lub działanie firmy stosując bramę wjazdową bez dodatkowej automatyki do bram. Uciążliwość wynika tu z rodzaju bramy, która to jest konstrukcją metalową i wymaga użycia sporej siły do jej otwarcia. O ile w przypadku domu brak automatyki nie będzie bardzo dokuczliwy, tak odbieranie każdego dnia dostaw towaru w firmie i konieczność zamykania i otwierania przez pracownika będzie bardzo uciążliwa. Nie brakuje jednak osób, które decydują się na montaż automatyki w bramach także w przypadku domów jednorodzinnych. Wynika to z wygody takiego rozwiązania. Jest to szczególnie odczuwalne zimą, kiedy dojeżdżając autem pod bramę możemy skorzystać z pilota uruchamiającego otwieranie i zamykanie.

W przypadku firm zatrudniających firmę ochroniarską do pilnowania nieruchomości, bramy wjazdowe wyposażone w napęd to zwyczajnie najwygodniejszym rozwiązaniem na co dzień. Zasada działania mechanizmu otwierającego jest stosunkowo prosta i to zarówno w przypadku bramy garażowej, jak i wjazdowej. Mamy tu napęd elektryczny, który pozwala na otwieranie i zamykanie bramy przy użyciu pilota. W przedsiębiorstwach najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest zakup wariantu z kilkoma pilotami, które mogą obsłużyć poszczególni pracownicy.

Czy tego typu rozwiązania mają jakieś wady?

Zalety automatyki w bramach przysłaniają wady, które w perspektywie wielu lat nie są zupełnie odczuwalne. Podstawową zaletą tego typu rozwiązań jest komfort użytkowania oraz obsługi. Awaryjność to temat, który często przewija się na różnego rodzaju forach internetowych. Oczywiście duże natężenie ruchu w firmie może prowadzić do powstawania awarii, jednak główną przyczyną ich powstawania jest wybór najtańszych modeli. Jeżeli wybierzemy sprawdzonego sprzedawcę, który od wielu lat montuje tego typu rozwiązania to możemy być pewni, że doradzi nam on model niezawodny, który posłuży przez wiele lat. Na awaryjność mają także wpływ czynniki zewnętrzne takie jak warunki pogodowe, czy losowe wypadki. Natomiast gwarancją skutecznego działania jest firma, która montowała naszą bramę wraz z napędem. Wtedy mamy pewność, że w razie awarii będzie komu naprawić w sposób profesjonalny nasz wjazd do firmy. Główną wadą bram wyposażonych w napędy jest cena, która jest wyższa od podobnej konstrukcji bez elektryki. Jeśli jednak rozbijemy kwotę na wiele lat użytkowania to okaże się, że za codzienną wygodę warto było dopłacić. Sprawdź: napędy do bram Ostrołęka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Usługi i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.