Posadzka betonowa polerowana, zacierana i jej renowacja.

Beton to niezwykle trwały materiał, który jest brany pod uwagę nie tylko jako podjazd do garażu, ale również jako tradycyjną powierzchnię użytkową w domach. Jako podłoga materiał ten wymaga czasowego odnawiania, ponieważ z czasem pojawiają się drobne uszkodzenia związane ze zwykłym użytkowaniem. Możliwa jest też renowacja betonowej posadzki i to całkiem niedrogim kosztem. W dalszej części artykułu przyjrzymy się sposobom na odnowienie podłóg. 

Odnawianie powierzchni betonowej rozpoczynamy od wyrównania podłogi za pomocą zaprawy mineralnej. Możemy skorzystać z preparatów opartych o masy samopoziomujące oraz żywicę. Taki produkt pozwala na pozbycie się nierówności, zaprawy należą do materiałów bardzo wytrzymałych i mogą być z powodzeniem wykorzystywane w garażu lub tarasie. Doskonałą odpornością charakteryzują się zaprawy żywiczne, dzięki nim można chronić bardzo duże powierzchnie przed wagą pojazdów. Masy samopoziomujące bardzo dobrze wyrównują i wygładzają podłoże. Taką masę łatwo jest położyć, ponieważ pod wpływem własnej wagi dobrze dopasowuje się ona do powierzchni. Następna część to usuwanie  uszkodzeń takich jak pęknięcia lub szczeliny. Trzeba się ich pozbyć przed powiększeniem się ich jeszcze bardziej. Każdą nierówność można wypełnić specjalnym preparatem dostępnym w sklepach. Można też wykorzystać tradycyjne zaprawy mineralne, ale zaprawa w formie płynnej lepiej wypełnia wszelkie szczeliny.

Zakończeniem działań naprawczych jest polerowanie oraz szlifowanie wybranej powierzchni. Przy pomocy takich działań uzyskujemy równą strukturę i ładny wygląd. Ponadto taka podłoga jest bezpieczna jeśli chodzi o poruszanie się. Polerowanie pozwala też pozbyć się pierwszej warstwy betonowej posadzki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Roboty wykończeniowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.