Ścianki biurowe wygłuszające, akustyczne. W jakich miejscach stosować?

Wolne przestrzenie w biurach i urzędach umożliwiają lepsze zagospodarowanie pomieszczeń. Dzięki temu łatwiej zapewnić dobrą komunikację między pracownikami, przede wszystkim wtedy, gdy podejmowaniu poszczególnych działań w firmie bierze udział pewne grono osób. Takie rozwiązanie ma zalety i wady, gdyż braku codzienna praca w hałasie może stać się istną zmorą. Kreatywna i rzeczowa praca wymaga często zapewnienia pewnych warunków praca w skupieniu jest możliwa jeżeli pracodawca stworzy dobre warunki do wypełniania swoich obowiązków. Jak więc temu zaradzić i czy ścianki wygłuszające mogą pomóc?  

Aby poprawić wygląd przestrzeni i obniżyć poziom hałasu można skorzystać z dwóch rodzajów systemów wygłuszających. Pierwszym, który w ostatnim czasie stracił na popularności jest korzystanie z przegród. Przy ich pomocy odgradzane są wybrane stanowiska pracy i można je montować na dwa sposoby, jako wolnostojące parawany lub ścianki przytwierdzone za pomocą wkrętów do biurka. Takie miejsc można rzecz jasna konfigurować według swojej wyobraźni. Należy wiedzieć też o wybraniu odpowiedniej wielkości przegrody, gdyż wyłącznie ścianki o wysokości przynajmniej 1 metra bedą realnie zmniejszać natężenie hałasu w obiekcie. Z wad takiej formy wyciszania przestrzeni można wymienić problemy w przemieszczaniu się pomiędzy stanowiskami, jest niewątpliwym kłopotem przy pracy grupowej i nie ma większego sensu, gdyż utrudniona jest komunikacja między pracownikami. Bardziej popularnym rozwiązaniem, które nie posiada wyżej wymienionych wad są ścianki. Przy ich pomocy da się wykonać stanowiska pracy zespołowej, które będą oddzielone od reszty pracowników. Ścianki oddzielają określone grupy osób współpracujących ze sobą, dzięki czemu możemy wygłuszyć wybraną przestrzeń bez negatywnego wpływu na funkcjonowanie przestrzeni wokół.

Z jakiego materiału powinny być wykonane ścianki akustyczne?

Ścianki wygłuszające można zrobić z podwieszanych ekranów wygłuszających lub płyt gipsowo-kartonowych. Ważne jest, aby tak instalować ścianki w sposób ułatwiający łatwy i bezpieczny ruch pomiędzy podstawowymi ciągami komunikacyjnymi. Instalacja jest raczej prosta i łatwo dobrać ściankę kolorystycznie do reszty dużego pomieszczenia. Innym sposobem na wygłuszenie są podwieszane ekrany. Takie rozwiązanie oddziela od siebie grupy pracowników, przy okazji zmniejsza poziom hałasu i pozbywa się odczucia odgrodzenia od innych pracowników. Ekrany instaluje się na stalowych linkach przy suficie i mocuje się też w w zbliżony do podłóg sposób. Jest to jeden z ciekawszych sposobów, które zabiera z przestrzeni wokół duże natężenie dźwięków, a dodatkowo umożliwia sporą swobodę poruszania się po budynku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ściany i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.