Stan surowy zamknięty. O co należy zadbać?

Zakończenie tego etapu budowy to już finalny bieg ku posiadaniu własnego, przytulnego domu. Taki obiekt jest już wyposażony w okna, drzwi, dach oraz ścianki działowe. Do zrobienia są jedynie prace wykończeniowe, warto więc zadbać o odpowiedni przepływ powietrza. Szczelnie zamknięty budynek uniemożliwia dobre wysychanie ścian, dlatego w okresie zimowym tak ważne jest rozszczelnienie okien. Ochroni nas to przed zawilgoceniami. 

Pozostawienie domu w takim stanie bez zabezpieczenia jest problematyczne, szczególnie jeżeli chodzi o dostęp osób niepożądanych. Zamknięty na cztery spusty budynek nie uchroni nas przed kradzieżą, gdyż dla złodzieja cenne będą nie tylko drzwi, czy okna, ale też grzejniki, elementy instalacji, materiały budowlane, czy kable elektryczne. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie nowych sąsiadów i ich uświadomienie, aby zwracali uwagę na osoby znajdujące się najbliższej okolicy. Jeśli mieszkamy blisko to konieczne będzie częste doglądanie budynku, które może odstraszyć ewentualnego przestępcę. Nie mając żadnej z powyższych możliwości, dobrym wyjściem jest zainwestowanie w prosty system alarmowy. Takie urządzenie składa się zwykle z czujników ruchu w przypadku droższych konstrukcji lub też z magnetycznych czujników działających przy otwarciu drzwi lub okien.

Naszym zdaniem warto rozważyć opcję alarmu bezprzewodowego, który uniemożliwi złodziejowi próbę przecięcia kabli. W okresie przejściowym przed podjęciem ostatniego etapu prac dobrze jest pamiętać o zasadzie: przezorny zawsze ubezpieczony. Wewnątrz budynku nie należy zostawiać żadnych drogich narzędzi budowlanych. Przed okresem zimowym ważne jest też zabezpieczenie instalacji wodnej, która w wyniku niskich temperatur mogłaby zostać rozsadzona. Najlepiej jest spuścić z niej wodę, a główne miejsca takie jak wodomierz obłożyć izolacją.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.