Bramy przemysłowe – profesjonalne rozwiązania

Mówić o bramach przemysłowych najczęściej mamy na myśli bramy segmentowe, które stosowane są w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, magazynach czy warsztatach. Są to z reguły bramy segmentowe, ocieplanie, składające się z paneli stalowych wypełnionych pianką poliuretanową dla lepszej izolacji i sztywności. Bramy przemysłowe są to więc profesjonalne rozwiązania dedykowane do specjalnych zastosowań.

W porównaniu do bram garażowych z reguły mamy tutaj do czynienia z solidniejszą konstrukcją prowadnic, chociaż zdarzają się bramy przemysłowe, które jednak produkowane są na podzespołach identycznych jak te garażowe. Jeśli jednak oczekujemy wysokiej jakości to powinniśmy postawić na solidnych producentów bram. Przykładem może być tutaj chociażby firma RYTERNA, która oferuje solidne bramy przemysłowe, które istotnie wyróżniają się jakością i są budowane inaczej niż standardowe bramy garażowe.

Różnice w bramach tego typu to przede wszystkim grubość stali, która jest użyta do produkcji prowadnic i innych elementów bramy. To prawda, że producent bram RYTERNA słynie z solidnych paneli, które po pierwsze przez bardzo długi czas zachowują swój pierwotny wygląd pod względem koloru, ale także sztywność. Przy użyciu materiałów wysokiej jakości możliwe jest budowanie bram o szerokości nawet do 12 m – przyznać należy, że jest to wynik bardzo dobry.

Najpopularniejszym wzorem paneli bramy przemysłowej jest panel z przetłoczeniem niskim. Przetłoczenia blachy panela wykonane co 10-12 cm (w zależności od producenta) dodatkowo wzmacniają sztywność i jest to element bardzo istotny. Koleją rzeczą, którą warto brać po uwagę to struktura panela. Osoby, które miały już styczność z bramami przemysłowymi wiedzą zapewne, że utrzymanie czystości i ładnego wyglądu bramy w warunkach przemysłowych, w warunkach magazynu czy warsztatu samochodowego nie jest wcale łatwe. Wbrew pozorom nie jest łatwo utrzymać w czystości panela gładkiego dlatego w bramach przemysłowych zdecydowanie częściej spotkamy strukturę „stucco”, nazywaną także strukturą „skórki pomarańczy” lub strukturą „tynku”. Na takiej powierzchni wszelkie zadrapania, które możemy zamalować korektorem wyglądają zdecydowanie lepiej.

W bramach przemysłowych o wiele częściej spotkamy także różne systemy prowadnic bramy, co w przypadku bram zwykłych garażowych nie jest aż tak potrzebne. Należy wyróżnić kilka najpopularniejszych systemów prowadnic bramy przemysłowej. Do takich należą:

  • system prowadnic standardowych;
  • system prowadnic przewyższonych;
  • system prowadnic pionowych.

Zdarza się, że obiekt jest na tyle wysoki, że zależy nam na tym, aby brama segmentowa unosiła się pionowo nad otworem. Dzieje się tak często na różnego rodzaju wysokich magazynach lub halach przemysłowych. Jeżeli jednak budynek nie jest na tyle wysoki, aby brama przemysłowa mogła otworzyć się pionowo, to można zastosować system przewyższony, który połączy w sobie element systemu pionowego ze standardowym.

Warto zapoznać się ze stroną: http://bramy-ryterna.pl/bramy-przemyslowe gdzie opisane zostały różne systemy prowadnic dla bram, od standardowych do takich, gdzie wymagana jest minimalna ilość nadproża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Usługi i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Bramy przemysłowe – profesjonalne rozwiązania

  1. Pingback: Wypełniona tablica informacyjna budowy. Co mówi prawo budowlane? | Materiały budowlane

Możliwość komentowania jest wyłączona.